Departamente

Conducere

Conf. univ. dr. Ioan Milică Director General
directiune@bcu-iasi.ro
Cristina Manole Director Economic cristina@bcu-iasi.ro 0232.264.245/109
Paul Ichim Şef Departament Dezvoltarea Colecțiilor pauli2008xp@gmail.com 0232.264.245/107
Cristian Raicu Şef Serviciu Administrativ crysty_raicu@yahoo.com 0232.264.245/117
Camelia Stumbea Şef Serviciu Cercetare şi Informare Bibliografică scamelia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/119
Delia Bucos Şef Departament Catalogare deliabucos@yahoo.com 0232.264.245/108
Lăcrămioara Chihaia Şef Departament Colecţii speciale chihaia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/120
Adrian Simionescu Şef Departament Contabilitate adrian@bcu-iasi.ro 0232.264.245/111
Ioana Gafton Şef Serviciu Conservarea colecţiilor ioana.gafton.is@gmail.com 0232.264.245/103
Dr. Anca Hațapuc Şef Departament Indexare ancamonic@bcu-iasi.ro 0232.264.245/112
Carmen Diaconescu Şef Departament Informatizare dcarmen@bcu-iasi.ro 0332.418.792
Simona Sînzianu Departamentul Comunicare, Marketing și Proiecte marketingbcu@bcu-iasi.ro 0232.264.245/112
Camelia Boca Şef Serviciu Relații cu publicul și Împrumut interbibliotecar camelia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/110
Oana Mercheș Departamentul Schimb Internaţional oana@bcu-iasi.ro 0232.264.245/116
Dr. Daniela Dimitriu Şef Serviciu Filiale de Ştiinţe Sociale daniela_dimitriu@yahoo.co.uk 0232.201.127
Elena Cojocariu Șef Serviciu Științe Umaniste elena.cojocariu@gmail.com 0232.201.663
Dr. Ivona Olariu Şef Serviciu Filiale de Ştiinţe Exacte ivona@uaic.ro 0232.201.151

Persoane de contact

Camelia Boca Relații cu publicul și Împrumut interbilbiotecar camelia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/110
Alina Frunză Cabinet Direcţiune directiune@bcu-iasi.ro 0232.264.245/105

Adresa: Strada Păcurari nr. 4 / 700511 Iaşi
Telefon: (0232) 264.245; Fax: (0232) 261796
Email: bcuis@bcu-iasi.ro

Sus