Departamente

Servicii

Birouri:

Alte structuri:

Conducere

Conf. univ. dr. Ioan Milică Director General
directiune.bcu@gmail.com
0232.264.245/104
0232.410.534
Cristina Manole Director Economic cristina@bcu-iasi.ro 0232.264.245/109
Cristian Raicu Şef Serviciu Administrativ crysty_raicu@yahoo.com 0232.264.245/117
Delia Bucos Şef Birou Catalogare deliabucos@yahoo.com 0232.264.245/108
Camelia Stumbea Şef Birou Cercetare şi Informare Bibliografică scamelia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/119
Lăcrămioara Chihaia Şef Birou Colecţii speciale chihaia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/120
Camelia Boca Şef Serviciu Comunicarea Colecțiilor camelia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/110
Ioana Gafton Şef Serviciu Conservarea colecţiilor ioana.gafton.is@gmail.com 0232.264.245/103
Adrian Simionescu Şef Birou Contabilitate adrian@bcu-iasi.ro 0232.264.245/111
Paul Ichim Şef Serviciu Dezvoltarea Colecțiilor pauli2008xp@gmail.com 0232.264.245/107
Dr. Anca Hațapuc Şef Birou Indexare ancamonic@bcu-iasi.ro 0232.264.245/112
Carmen Diaconescu Şef Birou Informatizare dcarmen@bcu-iasi.ro 0332.418.792
Dr. Ivona Olariu Şef Serviciu Ştiinţe Exacte ivona@uaic.ro 0232.201.151
Dr. Daniela Dimitriu Şef Serviciu Ştiinţe Sociale daniela_dimitriu@yahoo.co.uk 0232.410.530
Elena Cojocariu Șef Serviciu Științe Umaniste elena.cojocariu@gmail.com 0232.201.663

Persoane de contact

Camelia Boca Comunicarea Colecțiilor, împrumut interbibliotecar camelia@bcu-iasi.ro 0232.264.245/110
Alina Frunză Cabinet Direcţiune directiune.bcu@gmail.com 0232.264.245/105
Simona Sînzianu Comunicare, Marketing și Proiecte marketingbcu@bcu-iasi.ro 0232.264.245/123
Oana Mercheș Schimb Internaţional oana@bcu-iasi.ro 0232.264.245/107

Adresa: Strada Păcurari nr. 4 / 700511 Iaşi
Telefon: (0232) 264.245; Fax: (0232) 261796

Sus